.

"Клуби Першої ліги фінансово стабільні" - президент ПФЛ Сергій Макаров

20 июля 2019, 22:14 Автор: krivoruchko Просмотров: 184 Комментариев: 0

"Клуби Першої ліги фінансово стабільні" - президент ПФЛ Сергій Макаров

Президент ПФЛ Сергій Макаров відповів на питання інформаційного партнера ПФЛ footboom.com

 

Сергій Макаров ще до вечірнього рішення УПЛ у п'ятницю розповів про своє бачення формату змагань, назвав потенційні команди Другої ліги, які можуть посилити еліту та окреслив стратегічні завдання ПФЛ.

 

- Як оціните запропоновану Прем'єр-Лігою формулу 12, 14, 16?

 

- 10 липня 2019 Виконком УАФ прийняв рішення про формат Прем'єр-Ліги найближчих трьох сезонів: 2019/20 - 12 команд, 2020/21 - 14 команд, 2021/22 - 16 команд. Прем'єр-Лізі та ПФЛ було доручено визначитися тільки з формулою обміну між лігами. Тобто рішення Прем'єр-Ліги відразу йшло в розріз з позицією УАФ, а отже - не мало перспектив.

 

- Яка готовність клубів Першої ліги до участі у Прем'єр-Лізі на даний момент? У президентів клубів Прем'єр-Ліги є сумніви, що набереться потрібна кількість команд...

 

- Хотів би розвіяти сумніви колег з Прем'єр-Ліги. Клуби Першої ліги були готові до розширення елітного дивізіону вже у минулому сезоні. Шість клубів («Дніпро-1», «Колос», «Волинь», «Металіст 1925», «Оболонь Бровар» і «Інгулець») успішно пройшли процедуру атестації за нормами Прем'єр-ліги. Два перших клуби з цього списку за спортивним принципом підвищилися в класі і прийняті до складу учасників Прем'єр-Ліги.

 

На даний момент бачимо, що більше половини клубів Першої ліги спроможні пройти атестацію за критеріями Прем'єр-Ліги. Давайте рахувати разом. «Арсенал» і «Чорноморець» минулий сезон провели у тій самій Прем'єр-Лізі. «Волинь», «Металіст 1925», «Оболонь Бровар» готові до підвищення у класі вже зараз. Власник «Інгульця» до кінця сезону закінчить будівництво сучасного стадіону в селі Петрове. У Миколаєві закінчується реконструкція Центрального стадіону, залишилося встановити підігрів поля. Але ж є ще «Рух», який зможе використовувати львівські арени, «Черкащина», яка повертається на Центральний стадіон обласного центру.

 

Клуби Першої ліги фінансово стабільні. Чотири з них заявили у Другу лігу свої дублюючі команди, що говорить про стан молодіжних програм наших клубів. Про спортивний рівень наших змагань красномовно свідчать підсумки останнього розіграшу Кубка України: дві команди - у півфіналі і один з фіналістів представляли Першу лігу. Так що причин для хвилювань немає, Перша ліга зможе дати достатньо якісних команд для розширення Прем'єр-Ліги.

 

- З урахуванням в майбутньому великого відтоку якісних команд Першої ліги, чи не боїтеся ви, що якість турніру різко просяде?

 

- Не переймаємося з цього приводу. У Другій лізі також достатньо клубів, які зможуть підсилити Першу, а згодом і Прем'єр-Лігу. Можу назвати «Металург» Запоріжжя, «Гірник» Кривий Ріг, «Полісся» Житомир, де закінчується реконструкція центрального стадіону, «Ниву» Тернопіль, «Ужгород».

 

Тому різкої втрати якості не чекаємо. Тим більше, що розширення Прем'єр-Ліги буде поетапним.

 

- У зв'язку з цим варто очікувати реформування Другої і Першої ліг? За рахунок чого можна вирішити ситуацію?

 

- Кардинальних змін не плануємо. Ми за еволюційний шлях розвитку. У Першій лізі обговорювати можна хіба що кількість учасників (16 або 18), у Другій лізі наш орієнтир - дві групи по 16 команд. Упевнений, що поступово ми до цього прийдемо, але вже після того, як Прем'єр-Ліга повернеться до «класики» з 16-ма учасниками.

 

- Які головні виклики стоять перед ПФЛ у новому сезоні - відвідуваність, якість суддівства, якість інфраструктури?

 

- Наш головний виклик - подальший розвиток змагань ПФЛ як продукту. Це і робота з глядачами, і збільшення кількості і якості трансляцій, і використання сучасних технологій. Вдячні УАФ за те, що ПФЛ слідом за Прем'єр-Лігою передані централізовані комерційні права. Намагатимемося ефективно розпорядитися ними.

 

 

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами footboom.com


Комментарии пользователей ВконтактеКомментарии пользователей facebook

Главная страница » Новости » "Клуби Першої ліги фінансово стабільні" - президент ПФЛ Сергій Макаров
© МФК “КРЕМіНЬ”, 2012. Все права защищены.
При использовании материалов сайта гиперссылка на fckremen.com обязательна.