.

ФФУ планує відмінити листи про відмову від отримання компенсації

3 июля 2018, 16:04 Автор: krivoruchko Просмотров: 405 Комментариев: 0

ФФУ планує відмінити листи про відмову від отримання компенсації

Дитячі футбольні школи мають отримувати від клубів мінімум 120 000 гривень за підготовку кожного гравця

Так вважає перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко

— Вадиме Костянтиновичу, в попередньому інтерв’ю ви говорили про те, що саме зараз у ФФУ працює робоча група з вирішення проблем компенсаційних виплат за підготовку молодих футболістів. Завдання — першочергове. Який на сьогодні стан справ у вирішенні цього питання?

— Так, як я наголошував минулого разу, насправді робоча група працює не покладаючи рук, тому що це питання є одним із головних пріоритетів у розвитку та популяризації дитячо-юнацького футболу. На сьогодні членами групи проведено великий обсяг аналітичної роботи та напрацьовані механізми щодо вирішення проблеми.

 

Можу зазначити, що практика отримання клубами молодих футболістів без сплати відповідних коштів на користь ДЮСЗ практично вже у минулому. На мою думку, не має так бути, щоб професіональний клуб не платив коштів за підготовку. Аналітична робота дала наступні показники. На підставі наявної та затвердженої в Регламенті ФФУ зі статусу та трансферів футболістів норми, яка передбачала можливість ДЮСЗ відмовитись від компенсації, тільки в сезоні-2017/18 у клубах ПФЛ (1-а та 2-а ліги чемпіонатів України), було заявлено 72 молодих футболіста із 77-ми. А ще п'ять гравців були заявлені на підставі існуючих між професіональним клубом та ДЮСЗ угод про співпрацю. Тобто, іншими словами, 72 футболісти перейшли до лав професіональних команд безкоштовно. Можливо, якісь певні домовленості між учасниками процесу про перехід та заявку цих футболістів і існували, але ми про це не знаємо. Офіційних розрахунків проведено не було.

 

Принагідно проінформую вас, що за розцінками, які формально закріплені в додатку №1 до Регламенту ФФУ зі статусу та трансферів футболістів, за підготовку футболіста у період із 12-ти до 18 років професіональний клуб сумарно мав би сплатити на користь всіх ДЮСЗ, що брали участь у підготовці гравця, суму в 120 тис. грн. Отже, якщо цю суму помножити на 72 (кількість гравців, які були заявлені), вийде чимала сума коштів, а саме близько восьми мільйонів гривень. Отже, наш дитячо-юнацький футбол недоотримав вісім мільйонів гривень за підготовку вихованців, і це тільки у звітному сезоні.

 

— Безумовно, цифри вражаючі, в разі отримання коштів вони б могли бути спрямовані на розвиток інфраструктури дитячо-юнацьких футбольних клубів, мотивацію тренерсько-викладацького персоналу, на придбання інвентарю та екіпірування юних спортсменів. Правильно я розумію?

— Саме так. Більше того, якщо ми наведемо лад у цьому питанні, то будемо спроможні суттєво зменшити навантаження на батьків, які на сьогоднішній день є головними інвесторами у питаннях розвитку дитячо-юнацького футболу у переважній більшості дитячо-юнацьких футбольних шкіл та клубів.

Отже, завданням номер один робочої групи є напрацювати не тільки сам механізм, який би був прозорим, зрозумілим та прийнятий всією футбольною родиною України, а ще й адаптувати його під реалії сьогодення. На сьогоднішній день практично ніхто з керівників ДЮСЗ не вірить в те, що може отримати компенсацію за підготовку футболістів від професіональних клубів, і саме тому вони могли відмовитись від неї за відповідною домовленістю. Ми зобов’язані створити механізм, який би працював без збоїв та підтвердив керівникам професіональних клубів аксіому, що за підготовку гравця вони мають офіційно сплатити відповідну суму коштів.

І коли таке усвідомлення існуватиме і клуби почнуть платити кошти, то саме тоді й буде створена та системно вмотивована робота всіх гілок ДЮСЗ, починаючи від інфраструктурної розбудови та закінчуючи стимулюванням тренерів, які готують гравця до професіонального футболу. І вже тоді ДЮСЗ зможе чітко розподілити кошти за власними потребами, залежно від своїх власних завдань та пріоритетів.

 

Але, зважаючи на те, що механізм із виплати компенсації довгий час не працював, така позиція від ФФУ може стати вкрай непопулярною серед керівників професіонального футболу. Саме тому керівництво ФФУ ставить перед членами робочої групи завдання обговорити всі запропоновані нами механізми з усіма зацікавленими структурами українського футболу. Нагадаю, що до складу робочої групи входять фахівці від наших асоційованих членів, які опікуються проведенням змагань у професіональному футболі, а саме від УПЛ та ПФЛ. І саме за тією інформацією, якою я володію, зазначені фахівці усвідомлюють необхідність створення дієвого та прозорого механізму у зазначеному питанні. Ще раз наголошу, що головним у цьому є не створення штучного додаткового фінансового навантаження на професіональні клуби, а саме приведення механізму з виплати компенсації до вимог документів ФІФА.

 

— Скажіть, будь ласка, які саме пропозиції на сьогоднішній день розглянуті робочою групою з метою вирішення головного завдання її роботи?

— Зараз я можу говорити виключно про ті пропозиції, які вже напрацьовані, але у форматі проектних. Тому що для того, щоб ці пропозиції мали юридичну силу, вони мають бути розглянуті на відповідних засіданнях профільних комітетів ФФУ, а саме: Комітету дитячо-юнацького футболу, Комітету регіонів ФФУ, Атестаційного комітету ФФУ, УПЛ та ПФЛ, та затверджені відповідним рішенням Виконавчого комітету ФФУ. Саме тоді цей механізм має запрацювати на повну.

Тепер по суті вашого запитання. В першу чергу, робоча група вийшла з пропозицією відмінити норму Регламенту ФФУ зі статусу та трансферів футболістів, в якій йдеться про можливість ДЮСЗ відмовитися від отримання відповідної компенсації. Це — перше та найголовніше.

По-друге, членами робочої групи опрацьовані пропозиції з категоризації професіональних футбольних клубів. Це зроблено з метою диференціювання клубів із подальшою диференціацією сум, які мають сплатити клуби на користь ДЮСЗ. Робоча група вважає це доцільним із метою розмежування величини сум оплати. Умовно клуби, що грають у змаганнях української Прем’єр-ліги, отримають статус умовно першої категорії, клуби, що грають у першій лізі України, — це клуби другої категорії, клуби, що змагаються у другій лізі, — третьої категорії та аматорські клуби — це клуби четвертої категорії.

Наступним кроком та ще одним із пріоритетних завдань робочої групи є створення та систематизація бази даних дитячо-юнацьких спортивних закладів. Ця робота колись була започаткована, років з десять тому, але, на жаль, її не було доведено до логічного завершення. Отже, тепер потрібно у цьому питанні все починати з нуля. Вся ця робота має ще й завдання систематизувати всю інформацію в єдину базу даних з метою створення так званої системи «організованого футболу». Це саме те, що на сьогоднішній день є пріоритетом не тільки в роботі ФФУ, а ще й в роботі УЄФА та ФІФА. Ви запитаєте, що це за система така?

«Організований футбол» — це і є побудова роботи в питаннях розвитку та популяризації цієї насправді народної гри за зрозумілими для всіх її учасників правилами. І ці правила не нами придумані, за ними на сьогоднішній день працює весь футбольний світ. Але їхні головні вимоги — це організація роботи в прозорих площинах та без жодного натяку на корупційні складові у вирішенні будь-якого футбольного питання.

— Скажіть, будь ласка, ви вважаєте, що після тривалої засухи у зазначених вами питаннях щодо сплати компенсації відразу вийде налагодити цю систему та зобов’язати працювати за єдиними правилами всі професіональні клуби?

— Ми не дуже втішаємо себе розумінням, що все піде зовсім гладко, але ми готові до цієї роботи. ФФУ навіть розглядає можливість з метою налагоджування цього процесу в певний період, можете його назвати перехідним, відповідного втручання в роботу запропонованого механізму спеціально створеної групи фахівців, які б могли відстежувати цей процес та надавати інформаційно-консультаційну допомогу як професіональним клубам, так і ДЮСЗ. Ця група зможе не тільки допомагати, а й виступити гарантом у забезпеченні дієвості механізму.

 

За матеріалами ffu.ua


Комментарии пользователей facebook

Главная страница » Новости » ФФУ планує відмінити листи про відмову від отримання компенсації
© МФК “КРЕМіНЬ”, 2012. Все права защищены.
При использовании материалов сайта гиперссылка на fckremen.com обязательна.